"

Víte kam v Brně na bazén?

27. 11. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Stesk po létě? Vyražte s dětmi na bazén

Venkovním koupačkám na nějakou dobu odzvonilo, alespoň tedy pro většinu z nás, Brno je však naštěstí ryze úžasné a pestré i co se bazénů týče. Vaše vodní já přijde na své i během chladných ročních období. Je z čeho vybírat, ať už si slibujete od návštěvy bazénu klid a relax nebo si naopak chcete dát pořádně do těla. bazén je navíc vhodná varianta trávení volného času s dětmi. 

Do Kohoutek pod chrliče

Jediný brněnský aquapark nabízí jak krytý bazén pro plavce s šesti drahami, tak rekreační bazén s řadou atrakcí, kde se vaše ratolesti mohou dosyta vyřádit. A vy s nimi. Nebo se můžete natáhnout na některý masážní rošt, zatímco se děti budou vesele točit ve vodním víru. Voda v rekreačním bazénu skutečně má, ačkoliv to nebývá obvyklé, příjemných 30°, jak slibuje cedule. Ještě o něco teplejší je voda ve vířivce, v horním patře, kde se můžete naložit, jen co s dětmi po sté vyběhnete schodiště k tobogánu. A až budete dobře naložení, ve vířivce i v hlavě, pohlédněte ke stropu. Kohoutovický aquapark se pyšní nejen vodními atrakcemi, ale také zajímavě řešenou dřevěnou konstrukcí, která stojí za povšimnutí. 

Na Kravák do obr vířivky 

Bazén na Kraví hoře sice nemá tobogán, v něčem je ale přece “krok” před Kohoutovicemi. Do vířivky se tu vleze i patnáct lidí. V Kohoutovicích si na teplou lázeň občas musíte počkat, tady se pro vás místo nejspíš najde. Návštěvu můžete naplánovat i bezprostředně po projížďce na kole, na Kraváku máte možnost zamknout bicykl v úschovně. Hrátkový bazén měří necelých třináct metrů a s hloubkou do metru i lehce nad je ideálním místem pro výuku plavání. Jen se nezapomeňte na webových stránkách ujistit, že je zrovna volno. Soupis rezervací je šikovně a přehledně udělaný, zabere vám to pár vteřin. 

Na Rašínku do oválu 

Pokud chcete potomka učit plavat, i pokud to už vaše dítě zvládá obstojně samo a vy chcete plavat vedle něj jen jako pojistka, je horkým kandidátem Lázně Rašínova. V oválném bazénu v centru města můžete vesele plavat dokolečka, aniž by vás omezovaly plavecké dráhy. V týdnu je otevřeno od šesti do dvaadvaceti hodin, pokud máte možnost vzít děti na bazén dopoledne, budete mít vodní plochu dost možná i sami pro sebe. Mimochodem, bazén se nachází v podzemí, čas od času je slyšet hukot projíždějící šaliny. Koupání se zvukovou kulisou byste si neměli nechat ujít. 

Za Lužánky pro dril 

Odolnější a vytrvalé ratolesti potěší návštěva plaveckého stadionu u Lužáneckého parku. Tamní bazén má jako jediný v Brně padesát metrů. Coby rodiče nejmenších dětí vás potěší Dětský vodní svět, kde najdete kompletní zázemí uzpůsobené malým návštěvníkům. Včetně přebalovacích pultů a mikrovlnky. Pokud chcete plaveckého ducha ve svých dětech utužovat už od útlého věku, využijete lekcí Aqualužánci, které v bazénu probíhají každou středu od dvanácti do dvou. Lekce jsou zdarma, hradíte jen vlastní vstup.

Foto: aqpark.sportujemevbrne.cz, rasinova.sportujemevbrne.cz, mpsl.sportujemevbrne.cz


Jinde na SrdceMoravy