"

I zdravé jídlo může být chutné

24. 02. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Tvrzení, že jídlo může být buďto zdravé nebo může chutnat dobře, snad už dnes nikdo nevěří. Naopak přibývá zastánců stravy, která člověku dává vše, co potřebuje a navíc chutná opravdu výtečně. Za inspirací nemusíte chodit daleko. Vybrali jsme pár lidí a podniků, které dávají zdravému jídlu další rozměr. 

Denisa Cziglová 

Rozhovor s Denisou o boji s vážnou nemocí měl na našich stránkách velký ohlas. Denisin příběh chytá za srdce, její recepty ale taky. I když trochu jiným způsobem, samozřejmě. Co takhle špenátové muffiny s kozím sýrem, meruňkový koláč bez lepku, kakaová bábovka z cizrny nebo provensálský koláč? Denisiny recepty i postřehy ze života najdete na jejích stránkách Food therapy by Denisa

Lucie Maršánová 

Doktorandka VUT, vicemistryně Evropy, skvělá kuchařka. To je běžkyně Lucie Maršánová. Její facebookový profil s přiléhavým názvem Vařím k běhu má téměř sedm a půl tisíce sledujících. Není se čemu divit. I kdyby vás zdravé jídlo vůbec nezajímalo, minimálně se zastavíte mrknout na fotky. Luciina jídla totiž vypadají neskutečně. Najdete tu recepty na zdravé večeře, obědy i na dezerty či domácí chléb. Zdaleka jsme je sice nestihli vyzkoušet všechny, ale ty, co jsme vyzkoušeli, stály za to. 

Oáza 

Pro ty, kteří by ji snad neznali, jsme do výběru zahrnuli proslulou vegetariánskou jídelnu na ulici Slovákova. Příjemný personál, příznivé ceny, tak akorát velké porce, vynikající zdravé jídlo. V čase kolem oběda si tu návštěvníci doslova podávají dveře. V Oáze nabízeli pohanku ještě dřív, než tato obilovina zažila svůj velký návrat na české stoly. 

Bistro Abir 

Víte, že přímo v centru Brna máte možnost dopřát si za pár korun obří talíř skvělé arabské kuchyně s fůrou čerstvé i fermentované zeleniny, dvěma druhy hummusu a salátkem? Až vám příště vyhládne na cestě kolem ulice Solniční, zastavte se v Abiru. Pokud sympatizujete s arabskou kuchyní, Abir mix i Vegan mix vás zaručeně nadchnou. A pokud chcete jídlo opravdu skrz naskrz zdravé, poproste porci bez pita chlebu. Dosyta se najíte i tak.  

Foto: www.foodtherapybydenisa.cz


Jinde na SrdceMoravy