"

Dej tomu 3 minuty denně aneb Ruce v týl!

19. 03. 2020 , aktualizace: 23. 03. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Dej tomu 3 minuty denně

Tak se jmenuje nová kampaň, kterou spustily zástupkyně cvičební metody FitPainFree.

Pro zájemce připravily videa, v nichž najdou vždy tři jednoduché cviky, které zabere cvičit právě tři minuty. ,,I s minimem času a námahy si tak lidé mohou za tři týdny zlepšit kondici a předcházet bolestem, zejména zad, kterých v tomto období přibývá,” říká Hana Toufarová, zkušená cvičitelka metody FitPainFree.

,,Cviky začínají od toho nejjednoduššího, aby je zvládl každý. Projekt je zaměřen na širokou veřejnost, od dětí po seniory. Díky titulkům také víte, které svaly posilujete, které protahujete a především proč. Cviky na sebe navazují tak, abychom si zafixovali správné pohybové návyky i ve zcela běžném životě,” dodává Hana Toufarová.

Heslem této metody je „Ramena dolů, lopatky k sobě a stahovat je směrem k pasu.“

Na této základní správné pozici je celé cvičení postaveno a provází všechny cviky, kterých už je dnes více než 400, a další neustále přibývají. Spousta z nich se dá v naprosté pohodě cvičit i v kanceláři.

,,Ruce v týl si můžete dát kdekoliv a díky této jednoduché věci se zcela bezděčně narovnáme, protáhneme prsní svaly, posilujeme svaly mezilopatkové, a tím začneme řešit jeden z největších zdravotních problémů současné doby - všichni sedíme téměř celý den za stolem, u počítače, za volantem, v metru, busech, nad mobily a dalšími elektronickými vymoženostmi. Naše výzva je začátkem řešení pro všechny a v podstatě nic jednoduššího než tři cviky na tři minuty denně ani být nemůže,” uzavírá Hana Toufarová.

Podívejte se

Pokračujte na www.rucevtyl.cz

 


Jinde na SrdceMoravy