"

ČR a Maďarsko, zápas hokejistů se sluchovým postižením

26. 02. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Jsme velice rádi, že Maďaři využili naší nabídky a přijeli si s námi zahrát. Pro oba týmy je to velká zkušenost, protože nemáme tolik šancí se potkávat na světových turnajích. Většinou se společně domluvíme na přátelských zápasech, nebo jsme se v roce 2018 domluvili s Finy a připravili společný kemp pro oba celky, který vyvrcholil zápasem, který se shodou okolností odehrál také v Brně. 

Ve dnech 6. – 12. dubna 2020 se v Brně bude konat třetí ročník Mistrovství Evropy v ledním hokeji neslyšících. Vážíme si důvěry, že nás European Deaf Sports Organization (EDSO) pro ME 2020 vybrala a také důvěry Českého svazu neslyšících sportovců (ČSNS), který nám velmi pomáhá sehnat prostředky na organizaci šampionátu. Pro Českou republiku je pořadatelství ME v hokeji neslyšících velkou premiérou. Tohoto šampionátu se zúčastní neslyšící reprezentanti z těchto států: Rusko, Finsko a Maďarsko a Česká republika. Veškeré zápasy budou probíhat ve Sportcentru Lužánky.

Naši sportovci se této akce zúčastní poprvé. Pro neslyšící reprezentanty je velikou ctí být součástí takto významné události. Uspořádáním důležité mezinárodní sportovní akce se chceme dostat do povědomí nejen neslyšící společnosti, ale především chceme, aby se o nás mluvilo i mezi slyšícími. Díky těmto aktivitám je možné učinit první kroky ke spolupráci mezi intaktními sportovci a sportovci neslyšícími a na základě takové spolupráce je pak možné najít cestu k začlenění sluchově postižené mládeže mezi nepostižené sportovce, což může vést ke zlepšení úrovně neslyšících sportovců obecně. Cílem české hokejové reprezentace je samozřejmě stát se dobrým vzorem pro neslyšící mládež a motivovat ji ke sportovním aktivitám.

Kromě toho, že se sportovci intenzívně připravují na víkendových soustředěních, která se teď konají pravidelně každý měsíc, hrají přátelské zápasy, tak se také připravují individuálně. Snažíme se o to, aby měli hráči co největší možnost si natrénovat hokejové situace, vylepšit techniku, ale především se sehrát jako tým. Do toho všeho se také musíme postarat o organizaci celého šampionátu. Je to velká výzva. Organizace takového šampionátu zabere mnoho času a my doufáme, že se nám podaří vše tak jak má. 

Foto: Jan Sedlák a Libor Zhoř


Jinde na SrdceMoravy