"

Indický čočkový dhal chutnal zatím úplně každému

06. 04. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Čočkový dhal

Indický čočkový dhal je jedno z mých oblíbených jídel a musím říct, že chutnal zatím úplně každému. Základ receptu je sám o sobě skvělý, ale pokud chcete, můžete přidat i zeleninu jako rajčata, lilek nebo papriku. Potom budete mít opravdu plnohodnotné jídlo, které vás zasytí na celé odpoledne. Určitě vyzkoušejte, recept je jednoduchý, rychlý a velmi zdravý. Místo klasického másla jsem použila ghí máslo, které chutná neskutečně a říká se o něm, že je zdrojem života.

Co je ghí máslo?

Jedná se o máslo, ověřené tisíciletou tradicí, kdy speciální technikou oddělujeme tuk od pevných mléčných částic. Když to řeknu jednoduše, jedná se o kvalitně přepuštěné máslo. Kdo chce a ví, jak na to, může si ho vyrobit doma sám, ale z kvalitního pravého másla, jinak se vám nepovede.

Proč přidat do jídelníčku ghí máslo?

Ajurvedská medicína věří, že ghí je zdrojem životní energie, jež je základem imunity, tělesné i duševní pohody. Dle staré indické filozofie podporuje zdravé proudění veškerých tekutin těla, neboť je samo energií, kterou smí propůjčit naší podstatě. Dále se považuje za výborný posilující prostředek nervové soustavy, ale také naší kolikrát unavené a vyčerpané mysli.

Svými jedinečnými účinky posiluje trávení, čímž podporuje vstřebávání výživných látek a zvyšuje tak nutriční hodnotu potravin.

Jeho chuť je jemná, oříšková a v kombinaci s kterýmkoli kořením, sladkým, slaným, či pikantním, bude vaše jídlo úžasné. Jeho cena je sice trošku vyšší než cena klasického másla, ale pokud kupujete kvalitní olivový olej, vyjde vás to na stejné peníze. Určitě vyzkoušejte ve vaší kuchyni!!!

zdravé recepty a vaření

Suroviny:

½ kg červené čočky

2 cibule

2 stroužky česneku

čerstvý zázvor tak 5 cm

1 lžičku kurkumy

2 lžičky kari směsi

1 lžičku mletého koriandru

1 konzervu kokosového krému na vaření

2 lžičky ghí másla

pepř a sůl

chilli

čerstvý koriandr

½ citronu nebo limetky

dlouhozrnná rýže

pita chléb

Postup přípravy:

  1. Předem si předvařím červenou čočku, aby byla měkká, klidně i částečně rozvařená.
  2. Nakrájím najemno cibulku, rozdrtím česnek a zázvor nastrouhám najemno na struhadle.
  3. Ve větším hrnci rozpustím ghí máslo a smíchám všechno koření kromě soli a zázvoru a alespoň dvě minuty míchám. Koření pak provoní celou kuchyni a je hezky spojeno.
  4. Potom přidám zázvor, uvařenou čočku a chilli papričku (podle chuti) a chvíli míchám.
  5. Přeliji kokosovým krémem, promíchám a přivedu k varu. Když je čočka změklá a vypadá spíš jako omáčka, tak ji dochutím čerstvým koriandrem, solí a šťávou z citronu nebo limetky. Podávám s rýží nebo pita chlebem.

Jinde na SrdceMoravy