"

Z garáže do centra Brna

04. 05. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Croissanty, bagety i netradiční kroláče od William Thomas Artisan Bakery si od čtvrtého května koupí lidé poprvé přímo v centru Brna. Svou druhou řemeslnou pekárnu otvírají pekaři Vilém Ráček a Tomáš Kadlec na Jaselské ulici. Všechny kousky pečiva tam navíc vzniknou přímo před očima zákazníků.

Nová pekárna je navržená tak, aby lidé nahlédli do výroby a viděli pekařům až pod ruce. „Ideální místo jsme vybírali téměř rok. Hledali jsme v centru hlavně kvůli zákazníkům, pro které bylo naše aktuální výdejní okénko v Žabovřeskách příliš daleko,“ říká Tomáš, jeden ze zakladatelů. Stejně jako pro výdejní okénko vytvarují i v nové provozovně pekaři vše ručně a pece pojedou celý den. Lidé si tak v sáčku odnesou vždy čerstvé, často ještě teplé pečivo.

Každý den pekaři vytváří těsto

Pečou croissanty, bagety, kváskové chleby a toustový chléb. Stálou nabídku doplňují třeba o mandlové croissanty, pistáciové šneky nebo jejich specialitu, kroláče. V nich spojili křehké croissantové těsto s tradičními moravskými náplněmi jako je tvarohová, jablečná a maková. „Kvalitní suroviny jsou pro nás základ. Když jsme chtěli péct croissanty z másla, všude se nám vysmáli, že to bez margarínů a aromat nejde. Přesvědčili jsme se ale, že to možné je. Zákazníci navíc kvalitu ocení,“ dodává druhý z dvojice zakladatelů, Vilém.

Tomáš s Vilémem chtějí i na Jaselské zachovat charakter řemeslné pekárny, jaký si vyzkoušeli při provozu jejich výdejního okénka na Mozolkách. „V menších prodejnách nebo u okének nakupují lidé čím dál tím raději. Vzhledem k okolnostem je to pro ně teď i bezpečnější,” shodují se. Po dobu epidemie se rozhodli pečivo také rozvážet, což je další způsob nákupu, který nyní zákazníci upřednostňují.

Svoje první croissanty přitom Vilém s Tomášem upekli v garáži. „Ladili jsme tam naše první recepty. Trvalo měsíce, než jsme přišli na správný postup. Byla to dřina,“ vzpomíná Tomáš na dobu, kdy si s Vilémem střídali při práci ještě noční směny, aby upekli první kousky pro brněnské kavárny a obchody. Mezi nimi bylo i Sklizeno. „Když za mnou přišel Tomáš poprvé a přinesl vzorky baget a croissantů, byl jsem u vytržení. Takové pečivo jsem naposled jedl ve Francii a najednou jsme ho měli i v Brně. Nad spoluprací jsem vůbec neváhal,” říká David Kukla ze Sklizeno.

O William Thomas Artisan Bakery

Pekařství William Thomas Artisan Bakery založili Tomáš Kadlec a Vilém Ráček před třemi lety. Zaměřují se na ručně tvarované francouzské pečivo z kvalitních surovin.

K výdejnímu okénku na Mozolkách 2 přibude 4.května 2020 nová provozovna na Jaselské 2. Pekaři dodávají pečivo i do brněnských obchodů a kaváren, mezi nimi například Sklizeno, Dobrej špajz, Rohlík.cz, Coffee Trail, Mezzanine, Punkt či Rebelbean.


Jinde na SrdceMoravy