"

Pět tipů na romantickou večeři v Brně

21. 10. 2019 , aktualizace: 02. 11. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Chcete dát svojí drahé polovičce náležitě najevo, jak vám na ní/něm záleží? Vyražte do restaurace na romantickou večeři. Vybrali jsme pět vypečených tipů na naše favority. Budete se cítit jako v ráji. Zaplatíte více, ale zažijete nebe na jazyku. A o to tu přeci jde. Unikátní chvíle ve dvou za to stojí. 

Borgo Agnese, Středomoří u Mendláku 

“Život se dá prožít, promarnit nebo Borgo Agnese” stojí na stránkách podniku. Promarněný život nebude váš případ - jinak byste nehledali tipy na romantickou večeři. Věříme, že život prožíváte naplno. Nejinak byste měli prožít Borgo Agnese. 

Čeká vás interiér, který vkusně kombinuje kámen, sklo, dřevo a starý i moderní nábytek. Restaurace je pověstná profesionální milou obsluhou. Budete se cítit jako ryba ve vodě. A že se v Borgo Agnese zaměřují na středomořskou kuchyni, dost možná si rybu i objednáte. Nebo možná ne. 

Možná zvolíte mušle sv. Jakuba, grilovanou chobotnici, chřestové risotto nebo hovězí krk. Ať už bude vaše volba jakákoliv, slibujeme vám spokojenost. 

Romantická večeře v Brně

Na stránku Borgo Agnese pokračujte ZDE


Castellana Trattoria, brněnský kout Itálie 

Ve Středomoří se ještě chvíli zdržíme. Tentokrát zamíříme do restaurace pana Sergia Belliniho. Je jeho splněným snem, vložil do ní letité kuchařské zkušenosti a celoživotní lásku k jídlu. Na výsledku je to znát. 

O tom, jaké to je, když se do práce vloží srdce, se denně přesvědčují další a další spokojení zákazníci. Cestallana Trattoria opravdu nabízí to nejlepší z italské kuchyně. Jeden důkaz za všechny: restaurace je vítězem soutěže GOURMET BRNO 2019. 

Třešničkou pro moravské srdcaře je pak spodní patro restaurace, celé věnované výběru těch nejlepších italských i moravských vín. 

Castellana Tratoria

Foto: Castellana Trattoria


Evergreen The Cat Café 

Už jsme o ní psali několikrát. The Cat Café je takový náš evergreen. Když někdo žádá o tip na dobrou snídani v Brně v pěkném prostředí, posíláme do The Cat Café. Na vynikající zákusky během celého dne lákáme do The Cat Café. Kam vzít rodinku po návštěvě Vily Tugendhat, perly brněnské moderní architektury? Do The Cat Café je to odtud kousek! 

Nemůžeme si prostě pomoci. The Cat Café je záruka kvality. Zkrátka vědí, co dělají. Není se tedy asi čemu divit, že vám sem doporučujeme zamířit, i když hledáte romantiku ve dvou. Nabídka pestrá, jídlo lahodné, retrostyl podniku nanejvýš příjemný.  

The Cat Café krátka stojí za návštěvu a nikdy nezklame. 

The Cat Café

Na stránku The Cat Café pokračujte ZDE


Koishi, zázrak s příchutí Asie 

Pokud se v Brně zeptáte na nejlepší sushi, dost možná vás pošlou sem. Pověst velmistra tradičního japonského pokrmu nechceme Koishi upírat. Ani v nejmenším. Ale pokud trváte na sushi, doporučujeme se do restaurace ještě někdy vrátit. Nebudete věřit chuti tamního tempurovaného tuňáka. Uchvátí vás ústřice. 

A Koishi mořský ďas? Ten je tak lahodný, až vás to vyděsí. 

Teď samozřejmě vtipkujeme. Nevyděsí vás nic. Uvítá vás milý personál. Potěší vás vkusné vzdušné prostory. O co jednodušší je design restaurace, o to více pozornosti budete moci bez námahy věnovat svým chuťovým buňkám. A samozřejmě vašemu doprovodu. 

Romantická večeře v Brně

Foto: Koishi


Pavillon, funkcionalistická perla z Koliště 

Restaurace získala pomyslný hattrick, když se letos potřetí v řadě umístila mezi top desítkou v soutěži Grand Restaurant. Nemůžeme k tomu říct nic víc, než jen to, že v žebříčku figurují naprosto zaslouženě. 

Mimořádně vkusné a nápadité zároveň jsou funkcionalistické prostory, v nichž se cítíte jak za první republiky. Ovšem originální menu, které obsahuje to nejlepší z moderní gastronomie napříč Evropou nenechává nikoho na pochybách - v Pavillonu určitě nezaspali dobu. 

V restauraci nenarazíte na polotovar. Vše, co vám může přistát na talíři, vzniklo na místě. Od pečiva, přes těstoviny, dezerty až po zmrzlinu. A maso pochází od nejlepších výběrových dodavatelů z okolí. 

V restauraci se nachází také koktejl bar a vinotéka, takže si návštěvu vyhraďte opravdu celý večer, ať máte čas užít si vše, co Pavillon nabízí. 
Mimochodem, dělají tu i svatby. A velmi dobře. Pokud je u vás otázka, kde si říct “ano” aktuální, berte tuto variantu rozhodně na přetřes.

Pavillon

Foto: Pavillon

 


Jinde na SrdceMoravy