"

Editorial časopisu SrdceMoravy.cz aneb Jaký bude březen 2020

11. 03. 2020 , aktualizace: 12. 03. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Milí čtenáři,

dovolte mi vás informovat o tom, jaké novinky připravuje tým časopisu SrdceMoravy.cz do Velikonoc, které, jak bych si přál, budeme všichni prožívat radostně a pokud možno pospolu (v kontextu koronaviru a jeho nutných opatření).

Solidarita, ohleduplnost a respekt

S ohledem na stávající stav však musím také říct, že mě opravdu potěšilo, když jsem v rámci speciálních vysílání ČT slyšel mluvit reprezentanty politických stran, napříč jeho celým spektrem, jednotně o tom, že je potřeba společně táhnout za jeden provaz. Jen škoda, že naše společnost musí vždy zažít jistý moment ohrožení typu války či virové epidemie, abychom v sobě probudili solidaritu, ohleduplnost a respekt. Hodnoty, které by nám měly být normou i bez toho, abychom byli vystaveni mimořádným událostem.

Věřím, že každá životní zkušenost má svůj účel a je jen na nás, jak takovou zkouškou projdeme a zda jí projdeme obohaceni o novou životní moudrost nebo zda ji budeme muset prožít znovu.

Jsem člověk pozitivního postoje, proto věřím, že společně koronavirus zvládneme a opravdu se zase, jako lidstvo, o něco posuneme.

Co o tomto období víme?

Pravděpodobně nepojedeme do Itálie na lyže, nebudeme se na nějaký čas moci účastnit velkých společenských či sportovních akcí a budeme muset ve zvýšené míře dodržovat hygienické zásady. Někteří z nás budou mít možnost pracovat z domu a někteří ne. Naše děti budou minimálně 14 dnů doma.

Co můžeme v tomto období dělat?

Myslím, že máme možnost se zamyslet nad tím, co je a co není v životě opravdu důležité. Pokud máme doma děti, můžeme tato témata otevřít společně s nimi? Máme možnost být více pospolu, alespoň v kruhu rodinném, a to má velkou hodnotu.

Někdo toto období zvolí k tomu, aby si udělal pořádek ve věcech, který již dlouho plánoval. A je jedno, zda to bude pořádek ve skříni, v komoře, garáži nebo v šanonech na pracovním stole.

Jistě je tento čas vhodnou příležitostí na pěknou knihu, já osobně mám rád ty klasické – tištěné.

A vždy si můžeme doma zacvičit (ideálně společně s dětmi) nebo si jít zaběhat na čerstvý vzduch. Nebo se jen tak projít – pěkná procházka nám přinese občas i nějakou tu inspiraci, ale vždy tak uděláme něco pro své zdraví.

A co na to časopis SrdceMoravy.cz?

Naším úkolem je (v každé době) přinášet vám – čtenářům časopisu – tipy a inspiraci. 

Zdraví

Aktuální doba nás vybízí k tomu, abychom vás inspirovali především v otázkách zdravého životního stylu a poskytovali vám tipy a užitečné informace, jak prožít nejbližší období.

Připravujeme

Nový projekt časopisu SrdceMoravy.cz Putování po brněnských strašidlech připravujeme ve spolupráci se spisovatelem Romanem Juránkem, autorem knih Brněnská strašidla a Brněnské strašidelnosti.

Naším cílem je, aby děti společně se svými rodiči či prarodiči poznávali Brno offline. Paradoxně tomu používáme on-line magazín 😉 Ale taková je doba, a my jsme se v redakci rozhodli, že tuto (digitální dobu) budeme společně s vámi – našimi čtenáři – dávat dětem co nejvíce do rovnováhy s offline aktivitami a pohybem.

A že u vás děti ještě nejsou na cestě? Že jste v páru nebo zatím (si užíváte) singl? Věřím, že si brzy i v páru či samostatně budet moci užívat Brno a jeho okolí... radostněji a bez obav.

A jaký tedy bude březen 2020?

Myslím, že je to na každém z nás a především... na nás společně.

Roman Vágner
Přeji vám co nejvíce v pohodě prožité nejbližší březnové dny.

S pozdravem
Žijte srdcem!

Roman Vágner

 


Jinde na SrdceMoravy