"

Kam v Brně zajít na sushi

28. 01. 2015 , aktualizace: 29. 01. 2015 Sdílej na SrdceMoravy

Sushi je jedním z nejznámějších jídel japonské kuchyně. Připravuje se z rýže namočené v kyselé omáčce a plní se většinou čerstvými rybami, ale také dalšími surovinami, jako jsou mořské plody, zelenina, houby, mořské řasy nebo avokádo. O jeho přínosu pro naše zdraví se hovoří hlavně ve spojitosti s pestrostí jeho náplní a nízkou hodnotou tuků a kalorií. Zásadní je však čerstvost a kvalita použitých surovin. A právě tento bod je v středoevropské zemi vzdálené stovky kilometrů od moře často kamenem úrazu. Čerstvé potraviny jsou drahé, navíc mimo hlavní město, kde kouzlu sushi propadlo přece jen více lidí a spotřebu tvoří i turisti, je také hůře dostupné. 

Dát si levné sushi z třídenních, nebo snad zkažených ryb nejen že není chutné, ale může při častější konzumaci ohrozit i naše zdraví. Proto není dobrý nápad zapadnout do prvního bistra, které sushi nabízí. V Brně je několik dobrých restaurací, kde se o kvalitu sushi starají, a mají dostatečný odbyt, který zajistí čerstvost potravin. Cena menu je možná poněkud vyšší, ale tady se opravdu nevyplatí riskovat.

Sushi v Brně

Níže přinášíme přehled brněnských restaurací, které se věnují japonské či asijské kuchyni a nabízejí kvalitní sushi. 

KoishiAsi nejznámější brněnská restaurace v centru Brna se zaměřením na evropskou kuchyni s asijksými prvky. Specializují se právě na čerstvé mořské i sladkovodní ryby. Sushi zde ve vybraných dnech připravuje japonský sushimaster Noritada Saito. V roce 2013 byla restaurace dle Mayerova výběru zařazena mezi TOP 10 českých restaurantů Grand Restaurant. Koishi se nachází na adrese Údolní 11.

Sushi Ya - Restauraci najdete na adrese Moravské náměsti 4. Nabízí pestré menu v asijském stylu a kromě sushi také polévky, saláty a další speciality z ryb a plodů moře. Přes oběd také nabízí výhodné menu a mnohé z vás možná zaujme možnost rozvozu pokrmů po celém Brně.

Tenshi Sushi - Sushi od Tenshi Sushi můžete ochutnat na pravidelných sushi party nebo si jej objednat na firemní, rodinnou, přátelskou oslavu či akci. Na jejich party All you can eat můžete vyzkoušet vybrané druhy neomezeně a najít si tak vašeho favorita.

Sushi Point - Restauraci Sushi Point vás možná na první pohled odradí svou lokací daleko od centra Brna. Nachází se totiž v obchodním centru Olympia. Spadá do celorepublikové sítě sushi restaurací, která se snaží o rovnocenný standard ve všech svých pobočkách. Kromě bohatého výběru sushi vás zajistě osloví nabídka vín, saláty, polévky a také asijské dezerty. I zde nabízejí polední menu.

Kodo Sushi Zajímavou a zároveň tradiční nabídku pokrmů nabízí na svém menu japonská restaurace na ulici Böhmova 13.Vyrazit můžete i na polední menu a pokud nebudete chtít opustit teplo domova a na sushi přesto dostanete chuť, možný je i rozvoz. 

Foto: Charlie Greenberg


Jinde na SrdceMoravy