"

Kam v Brně za zdravým jídlem

08. 03. 2015 , aktualizace: 09. 03. 2015 Sdílej na SrdceMoravy

Vzhledem k tomu, že život je stále uspěchanější a zdravý životní styl se tak nějak stává čím dál více trendy, roztrhl se i v Brně pytel s podniky, kam si můžete zajít na chutný a zdravý oběd. Proto vám přinášíme přehled jen některých ze spousty možností.

Rebio

Již poměrně známá síť prodejen nabízí opravdu široký sortiment jídel s různými přívlastky, třeba vegetariánské, bezlepkové nebo raw. Restaurace fungují už na čtyřech brněnských pobočkách. První z nich najdete v prvním patře Velkého Špalíčku, druhou pak na ulici Orlí hned vedle Měnínské brány. Další pobočka se nachází v přízemí Pensionu Edison v Králově Poli a vzhledem ke svému netradičnímu konceptu nese název Rebio Park. Jídla jsou zde servírovaná až ke stolům. Poslední bio restauraci najdete v areálu office parku Spielberk.

Be-Fresh

Teprve měsíc starý podnik v E-pasáži se stal velmi rychle oblíbeným u řady návštěvníků. Důvodů je hned několik, ale mezi ty hlavní patří například snaha podniku konkurovat nezdravým fast foodům. Jídlo vám kuchař připraví rychle a navíc z kvalitních čerstvých surovin. Na výběr jsou pokrmy pro vegetariány, vegany, vitariány, celiaky, vyznavače paleo stravy a ostatní, kteří se jen chtějí udržet ve formě.

Vitalité

V centru Brna na Lidické najdete další zdravý restaurant, který navíc umožňuje rozvoz jídel po celém městě. Kromě obědů si můžete pochutnat také na zdravých snídaních a dokonce svačinkách. Druhou pobočku restaurace Vitalité hledejte na ulici Nové sady. Pokud hledáte jídla bez zbytečných konzervantů, barviv a dochucovadel, ani volbou Vitalité nešplápnete vedle.

Kiwi Raw Food

Pokud vám vyhovuje čistě živá strava, tedy ta, která při procesu přípravy pokrmů neprojde vyšší teplotou než 42 stupňů Celsia, určitě zajděte na meníčko do restaurace Kiwi Raw Food na ulici Gorkého. V rozsáhlých prostorech první české restaurace čistě se živou stravou si můžete pochutnat na polévkách, hlavních chodech, salátech i vynikajících dezertech.

Vegalité

Bezlepkovou, vegetariánskou i veganskou stravu nabízí také tato restaurace na ulici Slovákova. Kromě standardního jídelního lístku zde připravují také obědová menu, ke kterým si můžete vychutnat točené pivo. Podnik je navíc ideální pro ty, kteří chtějí ven vyrazit s přáteli, kteří kouzlu zdravé stravy nepropadli a dali by si raději jídlo "normální". Kromě zdravých jídel zde totiž podávají také českou kuchyni nebo jídla smažená.

Zdroj: Rebio, Be-Fresh, Vitalité, Kiwi Raw Food, Vegalité

Foto: Vendula Ryndová


Jinde na SrdceMoravy