"

Kam v Brně za indickou kuchyní

09. 02. 2015 Sdílej na SrdceMoravy

Indická kuchyně je v našich končinách oblíbená dlouhodobě. Míst, kam na indické jídlo v Brně zajít, tak není málo. Indická kuchyně je doslova multikulturním mixem pokrmů různých náboženských skupin a etnik žijících v dané oblasti. Typické jsou pro ni suroviny jako rýže, obilniny, luštěniny, mléčné výrobky, zelenina  a koření. Hodně koření. Co se týká masa, záleží na tom, od jakého náboženského etnika pokrm pochází. Hinduisté nejí maso, řada etnik je vegetariánských a muslimové zase nevaří nic z vepřového a nepijí alkohol. Repertoár indické kuchyně je tak opravdu široký.

A kam za ní můžete v Brně vyrazit?

Light of India

Tato restaurace má Indii přímo ve svém názvu. Najdete ji na ulici Štefánikova 35. Podnik nabízí jak denní menu, tak rozvoz jídel po Brně. Autentičnost indické kuchyně dokresluje kromě vynikajících pokrmů a indické obsluhy také dekorace interiéru a celková atmosféra restaurace. Široká je zde nabídka polévek i vegetariánských pokrmů. 

Satyam

Nedaleko brněnského výstaviště na adrese Křížkovského 33 najdete nově otevřenou restauraci Satyam, která je propojena také s penzionem. Její kuchyně si zakládá na tradici, letitých zkušenostech a kvalitě aromatického koření, jehož pečlivý výběr zaručuje jedinečnost chut nabízených pokrmů. Pokud vás láká exotika pod záštitou indického vedení, bude pro vás Satyam ta pravá volba. Restaurace nabízí také denní menu a rozvoz.

Buddha Brno

Restaurace není jen indická, ale také nepálská, a nachází se v Černých polích na Náměstí 28. října. Buddha nabízí jak klasické, tak speciální indické pokrmy. Jídlo připravuje personál pod vedením nepálského majitele. Vybírat můžete z desítek hlavních jídel a dalších pokrmů, příčemž sílu pálivosti kuchař upraví dle vašich požadavků. I zde pro vás zaišťují rozvoz jídel a vychutnat si můžete zvýhodněnou polední nabídku. Široká je nabídka jídel pro vegetariány a pokrmy je možné upravit i pro vegany. 

Restaurant Goa

Restaurace inspirovaná názvem jedné z prvních indických osad se nachází na adrese Geislerova 34 v Židenicích. Kromě klasického menu připravovaného pod vedením indického kuchaře nabízí také denní menu a rozvoz jídel po Brně. Nabízené autentické pokrmy jsou hlavně z jehněčího, rybího, kuřecího a krůtího masa. Pálivost pokrmů kuchař připraví přesně podle vašeho přání.

Annapurna

Restaurace Annapurna na ulici Josefská nabízí široký výběr jídel a nápojů ve stylu kvalitní indické a nepálské kuchyně v klasické i moderní formě. Jídlo podle tradičních receptur připravují kuchaři převážně z oblasti Nepálu, což zaručuje jejich originalitu a vysokou kvalitu. Jídla jsou nejen chutná, ale také zdravá a čerstvá. V nabídce najdete vše od předkrmů přes hlavní jídla až po dezerty. Ceny jsou navíc velmi příznivé.

Zdroj: Light of IndiaSatyamBuddha BrnoRestaurant GoaAnnapurna


Jinde na SrdceMoravy