"

Brněnská divadelní sezóna: neváhejte, vybírejte

25. 10. 2019 , aktualizace: 31. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Brněnská divadelní sezóna: neváhejte, vybírejte

Brno a divadlo, to je stejně zvučné slovní spojení jako třeba Brno a káva. Brno bez divadla by nebylo Brnem. Místní divadelní scéna má co nabídnout a letošní sezóna je obzvláště vypečená. Ostatně jako každý rok.

Husa na provázku

Legendární divadlo překypuje rozmanitými hrdiny.

Setkáte se s chlapcem, který umírá na leukémii a s pomocí babičky píše dopisy Bohu. S živoucí a svobodomyslnou Marií, která se rozhoduje, zda přivede na svět syna. Čeká vás slavný Don Quijote. Za čtyři sta let existence nepozbyl špetky důmyslnosti. Nebo třeba Dostojevského Hráč, který ví, co nechce, ale nemá tušení, co chce.

Foto Husa na provázku: Don Quijote

Don Quijote Brno

To my občas nevíme taky. Teď ale přesně víme, že chceme, aby i v listopadu v Huse dávali Pravidla bincárny, inscenaci na motivy příspěvků KKRD Boys. Kultovní anonymní, kontroverzní a krajně vtipný blog se dočkal prvního ztvárnění, které beztak nemá chybu.

Divadlo Bolka Polívky

Srnky a Klíště. Dvě divadelní představení, která byste si neměli nechat ujít. První láká na neotřelost, bizarní osudy a brilantní humor. Druhé na autobiografické prvky a strhující výkon Bolka Polívky a Milana Lasici.

První vás přiměje se smát, druhé zamyslet se. Obojí vás obohatí na duchu.

Foto Divadlo Bolka Polívky: Klíště

Klíště

Městské divadlo Brno

Už jste potkali člověka, co by řekl, že byl v městským na Bítls a neodcházel nadšen? Nebo dokonce odcházel zklamán? Jestli o někom víte, pošlete nám ho do redakce, toužíme ho poznat.

Famózní zápletka, výborné výkony a brilantní vtip, to všechno ve spojení s hity Johna Lennona a Paula McCartneyho lákají do divadla už několikátou sezónu. Koho nelákají Bítls, toho třeba osloví Edith Piaf a Marlene Dietrich v hudebním představení Vrabčák a anděl. Z činohry rozhodně stojí za zmínku Žebrácká opera, divácky nejúspěšnější hra Václava Havla a Žítkovské bohyně, dechberoucí pátrání po výjimečných osudech.

Foto MDB: Žebrácká opera 

Žebrácká opera

Kam na divadlo s dětmi? Do Mahenky a Polárky

Na to, abyste ve svých ratolestech rozvíjeli lásku k vysoké kultuře – k níž divadlo nepochybně patří – není nikdy brzy. Své o tom ví v Mahenově divadle, kde v rámci programu Činohra dětem :-) nabízí představení vhodná pro děti i rodiče. Královsky se pobavíte u Pohádky o nevyřáděném dědečkovi, napětí garantuje Ostrov pokladů. A coby patrioti nemůžeme opomenout Brněnské pověsti.

I  pro dospělé

Bohatý je však také repertoár pro dospělé. Inscenace jako Králova řeč, Petrolejové lampy, Saturnin, Želary nebo Je třeba zabít Sekala pro vás mohou být o to zajímavější, pokud znáte filmová zpracování.

Co šeptají stromy? Podzimní sonátu. Nebo možná vypráví o tom, Jak děti zachránily motýly. Program Polárky je jako obvykle pestrý a nabízí představení pro všechny věkové kategorie. Je jedno, jestli máte doma batole, školkáčka nebo dítě školou povinné. Hru pro něj vyberete bez problémů. A s dětmi nad pět let můžete čtvrtou listopadovou neděli vyrazit na druhý ze série workshopů pro veřejnost Herecký workshop.

Foto Divadlo Polárka: Co šeptají stromy (pro děti)

Co šeptají stromy

Záživnější přičichnutí ke kumštu si snad ani nemůžete přát.

 


Jinde na SrdceMoravy