"

8. ročník CHILLIBRANÍ bude!

21. 07. 2020 , aktualizace: 23. 07. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Chilližrouti, živá muzika, cooking show a hlasování pro výrobek roku

V rámci hlavního programu se bude i letos bojovat o titul Mistra ČR a SR v pojídání pálivého – Chilližrout. Přihlášení soutěžící budou konzumovat chilli omáčky i čerstvé chilli papriky té nejlepší kvality od pálivostí kolem 10 tisíc SHU, až po vzorky obsahujících SHU v miliónových číslech. Každoročně proběhne kolem deseti soutěžních kol, kdy se s každým zvyšuje obsah kapsaicinu v přichystaném vzorku. Soutěží muži i ženy. Všichni návštěvníci mohou omrknout živé cooking show v podání profi kuchařů, kteří uvaří přímo na pódiu. Je možné se zapojit do volby výrobku roku, kdy se vybírá ten nejepší chilli produkt (omáčky, dipy, hořčice, chutney…). Na závěr areál rozezní koncert živý koncert kapely. Interpreta prozradíme později.

Chilli ve všech podobách, spousta jídla, 8 druhů řemeslného piva z minipivovarů a chillipivo

Areál zaplní stánky s občerstvením. Každý z nich nabídne alespoň jednu chilli dobrotu a jednu dobrotu, která nepálí. Slané, sladké, burgery, steaky, omáčky a nejrůznější speciality budou vonět areálem po celou dobu akce. Na „chillimarketu“ si návštěvníci budou moci pořídit také věci potřebné k pěstování chilli, spousty šlechtěných papriček i sazeniček. Proudem potečou piva z osmi malých řemeslných pivovarů i CHILLI PIVO uvařené speciálně pro naši akci!

Důležité informace, novinky a tipy pro letošní rok

Letos jsme se z Riviéry přesunuli o kousek dále (areál koupaliště bohužel bude od září uzavřem z důvodu stavebních prací). Nový areál hřiště Antrhropos „Na Střeláku“ přinese spoustu zeleně a místa třeba na piknik. Doufejme, že se letos umoudří počasí a na rozdíl od loňska si užijeme sluníčka! Festival bude, kvůli omezením souvisejícím s COVID-19, rozdělen na dvě zóny – červenou a zelenou. Dohromady se na akci vejde 2 000 lidí. V předprodeji bude možné zakoupit 800 vstupenek do každé zóny a 200 jich bude k mání do každé zóny i na místě. Mezi zónami nebude možné přecházet, ale není třeba se ničeho obávat, stánky budou v obou zónách stejné. 

Vstupné je v předprodeji od 16. 7. 16:00 jako SmsTicket.

Další letošní novinkou je možnost zakoupení VIP vstupenky, v jejíž ceně je navíc tričko, vstup do zákulisí festivalu, vyhrazené zóny pod pódiem a VIP zóny s neomezenou konzumací jídla a pití. Pohodový, originální gastro festival Chillibraní otevře brány 5. září v 11:00 a probíhá za každého počasí!

Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a hejtmana JMK

POMÁHÁME

3 % z každé prodané vstupenky budou věnovány organizaci Dejme šanci dětem a 2 % poputují na podporu nemocného Kubíka Melouna.

Loňský ročník


Jinde na SrdceMoravy