"

Představujeme účastníky Brna v pohybu 2017: Technika Brno

09. 05. 2017 , aktualizace: 24. 01. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Součástí festivalu Brno v pohybu 2017, který spolupořádá CentrumBrna.cz bude i baseballový klub Technika Brno. Na co se v jejich podání můžete těšit? Nejen na to odpovídal PR manažer a současně člen týmu Martin Střítecký

Pane Střítecký, jak dlouho se vy sám baseballu věnujete?

Baseballu se věnuji 27 let. Začal jsem na jaře v roce 1990, kdy jsem reagoval na nábor nových hráčů, do již neexistujícího brněnského klubu Univerzita Brno. A o dva roky později jsem přestoupil do Techniky Brno, za kterou hraji dodnes.

Co chystá Váš klub na Brno v pohybu?

Máme připravenou soutěž v házení na přesnost a soutěž v rychlosti oblékání výstroje pro zadáka. Každý návštěvník si může s námi zaházet a vyzkoušet si rukavici, nebo baseballovou pálku. 

Chystáte nějaké novinky?

Ano, jednu novinku chystáme, a to přímo na Brnu v pohybu. Zatím o ní ale nesmíme nic prozrazovat, takže to bude pro návštěvníky takové překvapení. Jsme zvědaví, jak budou reagovat.

Co vás na baseballu nejvíc baví?

Že se potkávám s kamarády, dívám se, jak se zlepšují. Každý zápas je navíc jiný a nikdy si nemůžete být jistí do posledního auty, že vyhrajete. U baseballu musíte hodně přemýšlet a taktizovat, hrát ho přitom může vysoký kluk i malý hráč. Silný nebo slabší. Rychlejší nebo pomalejší. Každý může vynikat v jiné dovednosti, která se v baseballu praktikuje.

A dvě osobní otázky na závěr – co se vám vybaví jako první, když se řekne Brno?

Mé rodné město, mnoho zážitků, příběhů a kamarádů

A co se vám vybaví jako první, když se řekne sport?

Sport je součást mého života. Nedovedu si bez nějaké pohybové aktivity představit, že bych žil. Rád dělám jakýkoliv sport, i se na něj dívám. Ke sportování vedu i svoji malou dceru. Aby měla sport ráda a bavila se s ním aspoň tak, jak se bavím já.


Jinde na SrdceMoravy