"

Představujeme účastníky Brna v pohybu 2017: AC Brno

04. 05. 2017 , aktualizace: 24. 01. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Součástí festivalu Brno v pohybu 2017, který spolupořádá CentrumBrna.cz bude i klub, jehož vášní je aerobik na všechny způsoby - AC Brno. Na co se v jejich podání můžete těšit? Nejen na to odpovídala trenérka a choreografka Hana Toufarová.

Paní Toufarová, jak dlouho je AC Brno spjaté s aerobikem?

Klub AC Brno byl založen v roce 2000. Od té doby jsme vychovali na tisíce dětí, z nichž se desítky pyšní tituly z republikových a mezinárodních šampionátů.

Co chystá Váš klub na Brno v pohybu?

Ukážeme vystoupení našich nejmenších, kteří letos závodí poprvé ve III. výkonnostní kategorii ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Na našem stánku si pak můžete popovídat s mistryněmi světa a zjistit veškeré informace o komerčním či závodním aerobiku.

Chystáte nějaké novinky?

Na příští rok chystáme novou lekci s názvem WOUDINK. Jedná se o prkno z bukového dřeva, které má nesčetně využití, je zábavné a intuitivní a děti jej milují. Mezi novinky také stále řadíme kurzy „Děti na startu“, kde mají děti všestrannou pohybovou průpravu – učí se základy gymnastiky, atletiky a míčových her.

Co vás na aerobiku nejvíc baví?

Aerobik je velmi komplexní sport. Baví nás na něm vše, jinak bychom s ním nevydržely tak dlouho :) Mě osobně vždy dostane spojení perfektní a zajímavé sestavy s vrcholnou kondicí závodnic a viditelně dlouholetou dřinou, to jsou pak 2 minuty nádherného zážitku!

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Brno?

Brno je moje rodné město, takže směs nezapomenutelných, krásných, vtipných ale i smutných a nostalgických vzpomínek od malička až doteď. Rodina, Petrov, přátelé, Vánoční trhy, Lužánky, hezké holky, pivo a srdce na Svoboďáku :)

A co se vám vybaví jako první, když se řekne sport?

Pro mě je hlavním sportem určitě aerobik, jelikož jsem v jeho prostředí vyrostla. Míchají se mi vzpomínky na závodní kariéru se střípky z tréninků, soustředění a nyní pocitů, které zažívám jako trenér. Jinak pojem sport ve mně vyvolává radost, svobodu, skvělé využití času, zdraví, adrenalin i pohodu :)


Jinde na SrdceMoravy