Brno v pohybu: Kdo jsme?

Brno v pohybu: Žijeme zdravím, pohybem a sportem!


Filozofie

Základní myšlenkou je zdravý životní styl. Brno v pohybu – coby protiváha k dnešnímu uspěchanému tempu – inspiruje a motivuje děti a dospělé k pohybu a sportu, ale také k vědomému odpočinku.

Zdraví je alfou a omegou spokojeného života. A pohyb je jeho nedílnou součástí.

Proto zdravý životní styl podporujeme na blogu Brnovpohybu.cz a od roku 2013 také festivalem Brno v pohybu.

Za vším hledej… děti!

Naše vlastní. I ty vaše.

Sedavý styl života se netýká pouze dospělých. Chtěli jsme pro děti něco jiného než mobil, počítač, tablet, sociální sítě a televizi. Právě to nás inspirovalo, motivovalo a vedlo pustit se do příprav festivalu Brno v pohybu, která se postupem času etabloval na tradiční oslavu zdravého životního stylu v moravské metropoli.

Pravidelný pohyb a vědomý odpočinek by měly být samozřejmé i pro nás. Co je v mládí pro tělo hračka, to se s přibývajícími lety pomalu a jistě stává překážkou.

Festival 

Festival pořádáme pro děti i dospělé, především pro rodiny s dětmi. Děti si mohou vyzkoušet různé sportovní disciplíny na vlastní kůži – a zjistit tak, co je baví a na co jsou šikovné.

Rodiče se mohou poradit přímo s trenéry a dozvědět se, co je k danému sportu důležité a jak děti co nejlépe motivovat.

A samozřejmě, na dospělé také nezapomínáme – tradičně zařazujeme program ze světa fitness a wellness. Návštěvníci se na festivalu setkají se zástupci rekreačního i vrcholového sportu, na své si přijdou příznivci bojových umění, kondičních a rekondičních cvičení i turistiky a pobytu v přírodě.

Program je zkrátka rozmanitý. To byl od začátku náš cíl. Každý se může dozvědět – nebo si vyzkoušet – co obnáší který sport. Ničí zájmy nejsou opomenuty.

Takže každý, kdo to myslí se zdravím a pohybem jen trošku vážně, se tu najde.

Ceny fair play

Od roku 2016 předáváme na festivalu cenu fair play Český Anděl tomu sportovci či klubu, jehož čin (činy) v uplynulém roce vynikal nad jinými lidskostí, čestností a respektem. Čin, který je inspirací a vzorem pro ostatní, zvláště pro ty nejmenší.

Vstupné

Festival byl, je a bude pro veřejnost ZDARMA.

Festival pořádá tým časopisu SrdceMoravy.cz a brněnské rovAn promostudio společně se sportovními oddíly, kluby, reprezentanty fitness a wellness z Brna a okolí. 

Blog v časopisu SrdceMoravy.cz

SrdceMoravy.cz je hlavním mediálním partnerem festivalu Brno v pohybu. V časopisu a pod hlavičkou festivalu také funguje stejnojmenný blog.

Blog Brno v pohybu je po celý rok vaším sportovním parťákem a inspirací pro zdravý životní styl. Na blogu vám přinášíme tipy, kde si v Brně a okolí zacvičit, protáhnout svaly, posílit kondici a žít zdravě. Přinášíme vám pravidelnou dávku motivace a radosti z pohybu a zdraví.

Poslání

Festival i blog Brno v pohybu inspiruje a motivuje děti i dospělé k pravidelnému pohybu a vědomému odpočinku. Pomáhá rodičům nasměrovat jejich ratolesti ke sportu a vybrat vhodnou aktivitu.

Pojďte do toho s námi. Žijte Srdcem!

Kontakty:

Pro partnery, sponzory a média
Roman Vágner
+420 739 201 777 I vagner@rovan.cz

Pro sportovní oddíly, kluby a zástupce fitness a wellness
David Kašpárek 
+420 739 201 788 I kasparek@srdcemoravy.cz