"

Brno v pohybu 2018 aneb Když se řekne: Brazilské Jiu-Jitsu a MMA   

15. 05. 2018 , aktualizace: 24. 01. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Představujeme účastníky festivalu Brno v pohybu 2018


Wiking Gold Team
klub Brazilského Jiu-Jitsu a MMA      

Wiking Gold Team je klub, který se zaměřuje na trénink brazilského jiu jitsu, což je nejefektivnější styl boje na zemi a MMA - smíšená bojová umění. Věnuje se tréninku bojových sportů od nejmenších dětí přes dospělé zápasníky na amatérské i profesionální úrovni. Jeho bojovníci získávají medaile na různých soutěžích v BJJ v České republice i zahraničí.

Mezi úspěchy z poslední doby patří například nedávno první místo na otevřeném Mistrovství ČR Czech Open, kde vyhrál zlato v kategorii dětí Daniel Müller, kterého uvidíme také na exhibici festivalu Brno v pohybu, nebo v supertěžké váze Lukáš Sivák.

Zakladatel a trenér klubu Bronislav Stříž, který má hnědý pásek v BJJ, se bojovým sportům věnuje bezmála dvacet let a má za sebou obrovské množství zkušeností i z prestižních mezinárodních turnajů a seminářů.

Tréninky MMA pak vede i mistr světa a Evropy v thajském boxu v supertěžké váze, Jan Müller.

Klub se hodně zaměřuje na trénink dětí včetně, jako vůbec první oddíl v Brně, tréninku MMA.

Když se řekne Brazilské Jiu - Jitsu a MMA

Nejefektivnější bojové sporty.

BJJ se specializuje hlavně na boj na zemi, MMA je pak komplexní včetně boje v postoji a úderů (ty se v BJJ nepoužívají). MMA zažívá nyní celosvětově obrovský rozmach a nárůst popularity, zejména v souvislosti s UFC.       

Proč by děti (dospěláci) měli zvolit právě  BJJ nebo MMA? Jaké jsou jeho největší výhody?

Oba sporty jsou vynikající na celkovou koordinaci těla a fyzickou kondici, spojují v sobě to nejlepší (a nejnáročnější) ze všech bojových sportů a umění. Jedná se navíc o maximálně realistické sporty, která naučí člověka se ubránit i v běžném životě. V klubu pak klademe důraz i na etické aspekty při jejich výuce - tedy to, aby lidé, kteří je trénují se zároveň učili respektu, pokoře, zvládnutí vlastních emocí (i negativních) a sebezdokonalovali se.  Dětské tréninky pak vedou trenéři s pedagogickým vzděláním a průpravou s práce z dětmi (včetně problematičtějších).      

Od kolika let je ideální u vás s tréninkem začít?

Začít se dá od šesti let, v případě talentovaných dětí i dříve. Zejména brazilské Jiu-Jitsu je dětem velice blízké, protože se jedná o přirozený kontakt.     

Na co se děti (případně dospěláci) mohou na festivalu těšit? Co pro ně letos připravujete?

Mohou si s námi bojové sporty na našem stánku vyzkoušet - jak BJJ, tam MMA, respektive thajský box, ze kterého MMA v postoji vychází. A samozřejmě i naši exhibici, kde uvidí různé techniky, ukázky sparingu, nebo tréninku na lapy.    

Proč by měli rodiče motivovat děti ke zdravému pohybu? A je to vůbec v dnešní době potřeba?

Pro děti jsou pohyb a radost z něj přirozené. Stejně jako to, že děti rády přátelsky bojují a mají chuť poznávat nové věci, učit se - a prostřednictvím zápasu a tréninků poznávat i samy sebe. Bojové sporty jsou skvělé po psychické stránce, děti se na nich strašně moc naučí, získají sebevědomí a při citlivém vedení vstřebají rychle i etické aspekty bojových sportů: pomoc a schopnost zastat se slabších, respekt, schopnost překonávat vlastní limity a všestranně se rozvíjet.

Bojové sporty nejsou jen pohyb nebo boj, ale celoživotní cesta a osobnostní rozvoj.       

Za Wiking Gold Team připravil Jan Müller, trenér thajského boxu a MMA

 


Jinde na SrdceMoravy