"

Brněnští senioři pořídí rybí menu za dotovanou cenu

21. 03. 2020 , aktualizace: 22. 03. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Brněnští senioři pořídí rybí menu za dotovanou cenu 59 Kč

Aktuální situace zasáhla snad úplně všechny, každý se s problémy vyrovnává, jak jen to jde.

Na řadě míst se ukazuje česká kreativita a také soudržnost mezi občany, která se v běžných dobách často vytrácí.

Kreativitu s humanitou spojili v brněnské společnosti Ocean48, která se zabývá prodejem čerstvých ryb a provozováním dvou bister.

„Tak jako řada jiných provozů restaurací a bister se nyní zaměřujeme na prodej jídel sebou. V souvislosti se vzniklou situací nabízíme seniorům možnost nákupu denního rybího menu za dotovanou cenu 59 Kč. Jelikož máme nyní volnější kapacity, budeme pro ně každý den připravovat speciální menu a doufáme, že tak trochu nahradíme našim starším spoluobčanům absenci gastroprovozů, na které byli zvyklí,“ přibližuje Václav Baráček, jednatel společnosti OCEAN48.

Městská část tuto aktivitu vítá

„Na našich dvou prodejnách na České a Minské ulici, které kromě prodeje ryb nabízí i pokrmy sebou, tak mohou senioři po jedné návštěvě odcházet s hotovým obědem a rybí surovinou pro přípravu na další den. O této službě jsme informovali i Úřady městských částí, v jejichž obvodech se naše provozovny nacházejí, ÚMČ Brno Žabovřesky i Brno střed tuto aktivitu velmi vítá a bude ji zobrazovat na svých stránkách, další se pravděpodobně připojí. Celý projekt startujeme od pondělí 23.3.,“ doplňuje Baráček.


Jinde na SrdceMoravy