"

Výstava Poklad Inků odhalí zlatý poklad a vtáhne vás do historie

18. 10. 2019 , aktualizace: 28. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Výstava Poklad Inků představuje originální zlaté exponáty pocházející z říše Inků a dalších jihoamerických civilizací. Na ploše více než 2000 m2 návštěvníci uvidí stovky předmětů, do kterých je doslova vryta historie bájných civilizací a jejich rituálů.

"Jedná se o exponáty, na které se do Peru jezdí dívat miliony lidí z celého světa. Nyní budou k vidění v Brně," sdělila Květa Havelková, zástupce společnosti JVS Group, která v Brně nedávno představila výstavu Titanic.

Inkové po sobě zanechali nejen legendární Machu Picchu, jehož velký model bude v Brně také k vidění, tisíce kilometrů kamenných stezek horami i džunglí, ohromné kamenné stavby, ale především zlatý poklad, jehož velikost ohromila i samotné Španěly, když do země vstoupili. Část výstavy je proto věnována i zaoceánským plavbám a navigacím.Až tisíc let staré originální zlaté exponáty doplňuje velká sbírka předmětů z Národního muzea. Na výstavě samozřejmě nechybí Česká stopa, protože i v Peru Češi zanechali své nesmazatelné stopy.

Tisíc let staré exponáty

Tisíce let staré exponáty. Jedinečná sbírka originálních zlatých exponátů pocházející z Muzea zlata v Limě oslní nejen nádherným zpracováním a ohromnou historickou hodnotou, ale i cenou samotného zlata, ze kterého jsou exponáty vyrobeny. Inkové po sobě zanechali nejen legendární Machu Picchu, jehož velký model také uvidíte na výstavě, ale především zlatý poklad, který ohromil i samotné španělské dobyvatele. Výstavu doplňují historické exponáty předkolumbovských civilizací zapůjčené z Národního muzea v Praze a také z Moravského zemského muzea v Brně.

Dětská stezka s pokladem a aktivity pro studenty

Na nejmenší návštěvníky čeká dětská stezka, při které budou plnit zajímavé úkoly a na konci najdou svůj poklad. Chceme, aby výstava bavila všechny generace. Proto nechybí interaktivní Dětská stezka, modely rituálních staveb i dobové oblečení, 3D zóna, audioguide a mnoho dalšího.

Pro studenty budou připraveny pracovní listy a vědomostní kvíz s tématy nejen o zlatém pokladu, ale především o historii Amerického kontinentu.

Pro každou prohlídku je k dispozici audioguide zdarma

Zvukový průvodce s dalšími podrobnostmi a příběhy je zdarma pro všechny návštěvníky v české a anglické verzi.

Zdroj a foto: Výstava Poklad Inků


Jinde na SrdceMoravy