"

Velké vyhlídkové kolo je v Brně v provozu od 7. 10. do 23. 12. 2019

04. 10. 2019 , aktualizace: 31. 12. 2019 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Velké vyhlídkové kolo je v Brně v provozu
od 7. 10. do 23. 12. 2019

Vyhlídkové kolo bude v provozu až do konce adventních trhů, tj. do 23. 12., s malou pauzou na začátku listopadu, kdy se budou celé trhy připravovat, tj. od 11. do 21. 11. 2019

  • Provozní doba kola je od 10:00 do 20:00 (v případě zájmu až do 22:00). V případě nepříznivého počasí bude provoz kola zastaven.
  • Vstupenky zakoupíte u poklady; cena pro 1 osobu na 1 jízdu je 100,-; osoby ZTP 50,- (po předložení průkazu ZTP); děti do výšky 100 cm mají vstup ZDARMA
  • Děti do 15 let mohou na kolo pouze v doprovodu dospělé osoby.
  • Délka jízdy záleží dle hustoty provozu, minimálně 2 kola, čas minimálně 5 minut. Provozní rychlost 3-3,5 km/hod.
  • Zákaz vstupu se zvířaty.
  • Zákaz vstupu podnapilým osobám a osobám pod vlivem omamných látek.
  • Během jízdy je zakázáno: vstávat, vystrkovat ruce a nohy, houpat s gondolí, vyhazovat předměty, konzumovat nápoje a potraviny.

Umístění vyhlídkového kola je svázáno se dvěma významnými výročími, která chce městská část Brno-střed připomenout: výročí 100 let založení Velkého Brna a výročí 30 let vyhlášení Městské památkové rezervace Brno.

Připomínkou těchto jubileí však nebude pouze kolo samotné. Součástí každé vstupenky je panoramatické schéma a popisy dominant z pohledových os tak, aby informovaly o významných památkách města, které je možné zahlédnout přímo z vyhlídkového kola. Obdobný materiál je instalován také přímo v kabinkách kola.

Další podobou oslavy obou výročí je umístění trojbokých stojanů v parku, jež mají za cíl dokumentovat fotografiemi proměny městské památkové rezervace za posledních 100 let. Fotografie budou doplněny informacemi o památkách samotných.

„Propojení vyhlídkového kola a krásných výhledů z něj, jak na památkovou rezervaci, tak i na širší Brno dnešních dní, s výstavou věnovanou 100 letům Velkého Brna i památkové rezervaci, se přímo nabízí. Jsem proto rád, že se nám ve spolupráci Národním památkovým ústavem a Odborem památkové péče města Brna podařilo zprostředkovat veřejnosti návštěvu vyhlídkového kola i historické informace už od začátku října. Příjem z provozu vyhlídkového kola využijeme k financování našich kulturních akcí a zařízení,“ uvedl Ing. arch. Vojtěch Mencl, starosta městské části Brno-střed.

 


Jinde na SrdceMoravy