"

Pozvánka na Budo Show 2019

12. 11. 2019 , aktualizace: 23. 11. 2019 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Proč v Brně vzniklo BUDO SHOW?

Myšlenkou a hlavním důvodem proč pořádat Budo Show byla pomoc propagovat bojová umění v Brně, protože se o nich moc nevědělo a ve srovnání s ostatními sporty byla opomíjena.

Dalším důvodem bylo, ukázat veřejnosti krásy bojových umění a hlavně jednotlivé rozdíly mezi nimi.

Je skvělé, že díky Budoshow je větší zájem o bojová umění a lidé si tak můžou pod jednou střechou vybrat vhodný styl, který chtějí vyzkoušet na vlastní kůži a nemusí obcházet jednotlivé kluby a pracně vyhledávat na internetu.

Podobné akce, jako je Budoshow v Brně, se konají po celém světě. Mezi největší akce určitě patří pařížská Budogala v Bercy, kde se každý rok přijde podívat na na ty nejlepší z nejlepších 15 tisíc diváků. Dále jsou akce např. v Německu, Švýcarsku, Španělsku, Slovensku nebo USA.

22. ročník

Letos to bude už po 22., kdy se v brněnské hale rozezní hlas bubnů a začne velká show bojových umění. Nikdy by nás nenapadlo, že z tak malé akce kdy na první ročník přišla jen hrstka diváků, vystoupovalo pár brněnských klubů na staré různobarevné žíněnce, se vyklube akce, na kterou každý rok jezdí zahraniční účastníci z Rakouska, USA, Brazílie, Belgie, Švýcarska, Francie a prezentují všechny styly bojových umění. 

Osobnosti 

Akci kterou v minulosti moderovali známé osobnosti, jako jsou Martin Dejdar, Pavel Zedníček, Leoš Mareš, Patrik Hezucký, Jiří Mádl, Michal Suchánek a Richard Genzer, Lukáš Pavlásek, Jakub Kohák, Jakub Matonoha v letošním roce posílí moderátor Ondřej Novotný. V minulých letech se Budo Show dokonce zúčastnili hollywoodské hvězdy akčních filmů Cynthia Rothrock (v roce 2012) a Don Dragon Wilson (v roce 2013), kteří v Brně zůstali celý týden a moc si pochvalovali, jak je akce úžasná.

Na BUDO SHOW chodí 2500 diváků!

Jsme moc rádi, že se nám podařilo z tak malé akce, jako byla Budo Show na začátku, vytvořit akci, na kterou nyní chodí víc jak 2500 diváků a měsíce říjen a listopad jsou velkým svátkem bojových umění v Brně. 

Budo Show by se nepodařilo uspořádat bez podpory města Brna, Jihomoravského kraje, všech partnerů, pomoci jednotlivých klubů, kamarádů a skvělého pořadatelského týmu, který odvádí skvělou práci. Velké poděkování patří týmu hlavních pořadatelů, kteří s budoshow pomáhají již mnoho let a jsou to: Lukáš Dalecký, Zdeněk Janhuba a David Herman.

Pokračujte ZDE


Jinde na SrdceMoravy