"

Life! 2019

28. 10. 2019 , aktualizace: 11. 11. 2019 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Novým generálním partnerem letošního ročníku festivalu Life je Datart, dodavatel značkové elektroniky.

Nová dvojice – Lucie a Ondřej

Zatímco Ondřej je tváří festivalu už po několik let a sám moc rád do Brna jezdí, pro Lucii to bude na letošním veletrhu premiéra. Nicméně už nyní se oba připravují na společnou akci a v současné chvíli připravuji virální video s pozvánku na Life!
Tak jako každý rok, se i letos pokusí společně s tanečníky pokořit taneční rekord v rámci veletrhu DANCE Life. Vloni tančilo na stejnou choreografii 2135 návštěvníků, jedná se tedy o vysoce nasazenou laťku. Také celková návštěvnost festivalu Life! byla v roce 2018 mimořádná, a to 51 350 osob. Videopozvánka na Life! 2019 s Lucií Borhyovou a Ondřejem Sokolem

BIKE Life! - cyklistika opět na výstavišti

V roce 2019 se na výstavišti opět objeví kola a všechno, co k nim patří. Sekce BIKE Life! bude umístěna v polovině pavilonu V, na expozicích najdou návštěvníci převážně elektrokola, ale také například silniční nebo MTB kola. K cyklistice bude patřit doprovodný program na pódiu a testovací dráha pro elektrokola a elektrokoloběžky. V pátek proběhne E-bike konference a prezentace českých výrobců cyklistického sortimentu CZECH MADE. V sekci BIKE Life! budou vystavovat zhruba dvě desítky firem.

SPORT Life! - zážitek i nákup

Centrem sekce SPORT! Life bude tradičně pavilon V, kde jsou umístěni jednak vystavovatelé s cyklistickým sortimentem, jednak vystavovatelé sortimentu pro outdoor a pobyt v přírodě, fitness, běh, firmy prezentující zdravou výživu a vše pro zdravý životní styl. Expozice jsou prodejní, tedy už začátkem listopadu můžete myslet na Vánoce. Ve "Véčku" ještě najdete lezecké stěny, kmenové lezení, imitaci lezení ledů, bouldering, šplh a také adrenalinový skok z pětimetrové výšky. Součástí sekce SPORT Life! je závod freestyle BMX, závody ve šplhu na laně, mistrovství ČR v parkouru nebo boulderingové závody.

Family Hall – pavilon Z

Jednou z novinek festivalu bude větší Family Hall, oblíbená hala s atrakcemi pro rodiny s dětmi. Sportoviště i zábavný park bude tentokrát umístěn do velkého kruhového pavilonu Z. Děti si budou moci vyzkoušet sporty a další aktivity pod vedením lektorů z klubů z Brna a Jihomoravského kraje.

Datart Life

Nově na Life! budou také dvě haly Datart Life (G1 a G2) - jedna bude s technologickými vychytávkami a bílou elektronikou, druhá více lifestylová, zaměřená na zdravé vaření a inspiraci. Pro návštěvníky bude připraven barber shop, vízážistka nebo kuchařská show. Významné místo budou zaujímat stále oblíbenější elektrokoloběžky. Zboží bude koupit za speciální festivalové ceny.

DATART Life! podrobnosti

Program s youtubery proběhne před tanečním rekordem

Youtuberská show začne v sobotu ve 14:40 v pavilonu A1, bude pokračovat účastí youtuberů na tanečním rekordu a po jeho skončení v 16 hodin bude následovat autogramiáda, selfíčka a setkávání. Letos přijedou Fatty Pillow se svým parťákem Michal Holánem, Anička Šulc a House. Ke vstupu na program s youtubery stačí běžná vstupenka na festival Life!. K youtuberům se na autogramiádě přidají také hlavní hvězdy tanečního rekordu – Ondřej Sokol, Lucie Borhyová a Erika Stárková.

SPORT Life! pro mládež

Už tradiční součástí festivalu je akce určená pro žáky základních škol, kde si mohou zasportovat se známými sportovci, vyslechnout si motivační přednášky, dozvědět se o nebezpečích na sociálních sítích nebo škodlivosti drog. Žáky přijedou motivovat například režisér, herec a sportovec Jakub Kohák, tanečník Marek Dědík nebo cvičitelka a gymnastka Hanka Kynychová, dále David Svoboda, Libor Podmol a Ollie Roučková. Letos začínáme v pátek 8. listopadu od 9:00, školní skupiny mají zvýhodněné vstupné, pedagogové mají vstup zdarma a pro vybrané žáky získají přístup do aplikace, která pomůže připravit žáky na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia.

Podrobné informace a program SPORT LIfe! pro mládež

Návštěvnická soutěž

Každý návštěvník může soutěžit o chytrou televizi GoGEN s úhlopříčkou 43 palců a další ceny, Stačí vyplnit na zadní straně vstupenky odhad počtu návštěvníků festivalu Life! a odevzdat na stánku GoGEN v pavilonu V. Více o soutěži

Fitness pro všechny

Milovníci sportu a zdravého životního stylu určitě opět zapojí své svaly na nejrůznějších stanovištích ve Fitness zóně, vyzkouší lezecké stěny a nejrůznější druhy sportů.

Oblíbené běhy

Běžce opět čeká možnost účastnit se několika závodů přímo v areálu výstaviště. Tradiční SPORT Life RUN, který se uskuteční v sobotu, bude rozdělen do více kategorii a poběží se 7 km po výstavišti. Nově se na výstavišti objeví překážkový GLADIÁTOR Race. Ten se uskuteční v neděli a kromě areálu BVV se poběží i na Velodromu. V rámci Gladiator race si mohou dospělí i děti vyzkoušet překážky, které budou pro ně umístěné v pavilonu Z – Family Hall!

Tanec, Game Hall - Mistrovství ČR v PC a mobilních hrách

Fanoušci tance si nenechají ujít nejrůznější workshopy v sedmi studiích s tanečními lektory a mistry i vystoupení tanečníků všech věkových skupin a tanečních stylů, k dispozici jsou také workshopy pro úplné začátečníky nebo pro zvědavce, kteří si chtějí konkrétní taneční styl jen vyzkoušet. Během festivalu proběhne také několik tanečních soutěží. Nadšencům počítačových her, virtuální reality a mobilních aplikací bude sloužit opět Game Hall v pavilonu B, kde je pro ně připraveno mj. i finále MČR v počítačových hrách a nejvyšší tuzemská soutěž v mobilních hrách. V rámci IN-JOY Life! si mohou sami vyzkoušet nejnovější hry na herních konzolách a PC nebo zakoupit potřebný software hardware a užít si hru doma.

Exit in the hall

V pátek 8. listopadu od 20 hodin si můžete užít v pavilonu A1 zajímavou párty s holandským DJ a producentem EGBERT Live. Vstupenky jsou již v prodeji, tato akce je spojena s festivalem Life! už podruhé.

Více informací a vstupenky.

 

Zdroj a foto: www.bvv.cz/life


Jinde na SrdceMoravy