"

Brněnské bazény se rozrůstají o služby wellness, chystají se sauny

16. 04. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Čím dál víc obyvatel Česka si v posledních letech dopřává vytříbenou péči o tělo i duši. Vyjít vstříc těmto rostoucím potřebám se snaží relaxační zóny typu wellness zahrnující vířivky či nejrůznější druhy saun.

Zvyšující se poptávku po komplexním servisu uspokojují u bazénů či koupališť doplňkové služby, které klientům umožňují oddech či fyzickou a psychickou očistu. Na tuto poptávku reagují nejen provozovatelé soukromých zařízení, ale i samotná města a městské firmy u svých sportovišť.

„Naší dlouhodobou snahou je vylepšení komfortu našich zákazníků a také zvýšení návštěvnosti jednotlivých středisek. Věříme, že peníze a energie věnované péči o návštěvníky se vrátí, protože rozšíření sortimentu uvítají a budou se k nám rádi vracet. Každý se nechá rád trochu rozmazlovat,“ podotýká Martin Mikš, generální ředitel brněnské společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

V bazénu za Lužánkami v Brně se tak příchozí letos dočkají nového wellness, jež by mělo v červnu spustit zkušební provoz a od září fungovat naostro. Celková kapacita nové služby je 56 osob, z čehož 33 lidí pojme finská sauna, dalších 13 BIO sauna a 10 parní sauna. Veškeré zařízení přijde město na 25 milionů korun. „Při tříčtvrtinové obsazenosti saun každý den bude nárůst počtu návštěvníků činit 124 488 lidí za rok. Ale je to skutečně jen odhad,“ informuje Mikš.

Další brněnské sportoviště, bazén Ponávka, nově nabízí parní saunu za 1,5 milionu korun, která pojme až 10 lidí a je v provozu 60 hodin týdně deset měsíců v roce. „Cílem investice do její výstavby bylo především rozšíření služeb a zatraktivnění tohoto střediska. Reagujeme tak na moderní trendy relaxačních zařízení, tedy poskytnout více služeb pod jednou střechou. Hlavním záměrem nebylo navýšit počet návštěvníků,“ sděluje Mikš.


Jinde na SrdceMoravy