"

Vyzkoušejte si zdarma prstové boty Vibram na festivalu Brno v pohybu

16. 05. 2018 , aktualizace: 21. 01. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Boty jsou inspirované chůzí na boso, která je člověku přirozená a je pro něj nejzdravější. Kvalitní podrážka je přitom velmi přilnavá k různým povrchům. Podle typu podrážky se hodí na fitness, běh, vodní sporty, lehký treking i běžné nošení.

Výhody prstových bot FiveFingers

Bota umožňuje přirozený pohyb, který je pro nohy nejpříjemnější. Nošením zapojujete nejen lýtka a svaly chodidel, ale i další kolem celé páteře.  Mnohem více zapojíte také prsty u nohou, což pocítíte hlavně při chůzi do kopce.

Prstové boty slouží také k relaxaci. Oddělené a natažené prsty v kombinaci s jen několikamilimetrovou podrážkou kopírují tvar nohy. Proto může přirozeně pracovat a protáhnou se všechny svaly a šlachy v noze. 

 

Chůze v botách bez různých vyměkčení, tvarování a podpatků je ze začátku nezvyklá. Díky kvalitní podrážce je však již po chvíli velmi jistá a příjemná.

Fivefingers Brno

Jak boty Vibram FiveFingers vznikly?

Historie značky Vibram je jíž více než osmdesát let stará. Již před druhou světovou válkou začali jako první vyrábět podrážky z vulkanizované pryže. Přinesli tím revoluci do světa horolezectví. Výzkumu nových technologií a výrobě těch nejkvalitnějších podrážek se věnovali i další desetiletí.

Na počátku nového století v roce 2001 přišel průmyslový designér Robert Fliri s novým nápadem na boty FiveFingers. Ve velkém je firma vyrábí od roku 2005. O rok dříve si nechala nápad patentovat. Boty jsou charakteristické pro jejich vysokou výkonnost, maximální pohodlnost a kvalitu, která vydrží.

Díky Hudy Brno si boty můžete vyzkoušet zdarma

Při již pátém ročníku akce Brno v pohybu, kde se představí různé Brněnské sportovní kluby, budete mít možnost si boty vyzkoušet a nechat si od odborníků poradit, jaké jsou pro vás ty nevhodnější.

Hudy má v Brně výhradní zastoupení značky Vibram. Vyzkoušíte si proto ty nejkvalitnější pánské i dámské prstové boty. Čekají na vás modely vhodné pro turistiku, běh i pro vycházku po městě a okolí.  


Jinde na SrdceMoravy