"

Představujeme účastníky festivalu Brno v pohybu 2018: Sokol Brno I

11. 05. 2018 , aktualizace: 24. 01. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Představujeme účastníky festivalu Brno v pohybu 2018: Sokol Brno I

Jak může fyzicky zdatný jedinec prospět společnosti jako celku a proč je tak důležité vštípit principy fair play našim dětem? A jak je to dnes vlastně se sportem? Zjistíte v rozhovoru s Ing. Martinem Vlkem, starostou Sokola Brno I.

Martine, nazdar!

Nazdar, Romane!

Kolik aktivit SOKOL Brno I letos připravuje na Brno v pohybu 2018 - 5. ročník festivalu zdravého pohybu a sportu?

SOKOL opět pro návštěvníky festivalu připravuje bohaté pohybové a sportovní vyžití – nebude chybět všestrannost, oblíbená opičí dráha s prvky gymnastiky, šerm, stolní tenis, šplh nebo florbal. Děti si budou moci vyzkoušet plážový volejbal a další míčové sporty, sebeobranu či workout. Představí se také naši horolezci. Vše také doplníme o sportovní exhibice a vystoupení našich členů.

Jsi, mimo jiné, také reprezentační trenér sportovní gymnastiky mužů pro Českou republiku. Jaký je Tvůj názor na dnešní vrcholový sport? Ty sám jako bývalý vrcholový gymnasta jsi zažil mnohé odříkaní a těžkou dřinu sportovce, který se chce věnovat sportu na vrcholové úrovni. Doporučil bys dnešním rodičům, aby své děti vedli k vrcholovému sportu, nebo aby je vedli „pouze“ k příjemné formě pohybu?

Zde je jednoduchá odpověď: Děti, které mají chuť tuto dřinu podstoupit a přináší jim to radost, nechť jsou vedeny k vrcholovému sportu. Například ve sportovní gymnastice - i ti největší talenti pokud nemají chuť obětovat maximum, tak nemají šanci dosáhnout úspěchu. Respektive mají jen v případě nasazení drilu, což není dobře.

Pohybová všestrannost je však dnes důležitá pro děti i pro rodiče.

Osobně jsem přesvědčený, že bez zdravého
a pravidelného pohybu není spokojeného člověka.

Martine, festival Brno v pohybu se již popáté koná u nás na stadionu Sokola Brno I na Kounicově ulici - co bys, jménem jeho spolupořadatele, vzkázal našim čtenářů?

Že srdečně zvu na festival také všechny čtenáře časopisu CentrumBrna.cz, a to heslem:

POJĎTE S NÁMI ROZHÝBAT BRNO! 😉

 

Děkuji Ti za rozhovor.

 


Jinde na SrdceMoravy