"

Ohlížíme se: Jak vypadalo Brno v pohybu 2017

24. 05. 2017 , aktualizace: 24. 01. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Už několik dnů před startem to vypadalo, že Brno v pohybu bude mít pořádný nádech léta, vždyť teploty se šplhaly až k magické třicítce… aby se v onu sobotu propadly o deset stupňů a dopolední oblohu zakryly šedé mraky.

Prvotní obavy z toho, aby se ke všem těm razantním změnám nepřidal i déšť, se však s blížící se 13. hodinou, kdy měla celá akce na stadionu spoluorganizátora – Sokolu Brno I – vypuknout, pomalu vypařovaly. „Ranní výhled nám moc radost neudělal, jakmile se ale po 13. hodině vytvořila u vstupu dlouhá fronta, byly všechny obavy pryč,“ říká ředitel festivalu Roman Vágner.

Vítr se uklidnil, černé mraky pokračovaly směr Vyškov a teplota okolo 22 ºC nakonec vytvořila pro sportovce z řad návštěvníků ideální podmínky na plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Každý, kdo na Brno v pohybu v sobotu zavítal, totiž dostal speciální kartu s kolonkami na razítka, kterou postupně díky plnění zmíněných úkolů vyplňoval.

30 stanovišť s různorodými sporty

Jednotlivé sportovní kluby a účastníci si na svých stanovištích připravili zajímavé sportovní činnosti, ušité ideálně na míru nejmenším návštěvníkům. Ti za splnění úkolu dostali razítko a jakmile jich měli devět, zamířili na stánek CentrumBrna.cz pro zajímavou cenu. Ve slosování byl i například vůz Opel/Nissan pro celou rodinu na víkend s plnou nádrží od partnera festivalu BS Auto Brno.

Drtivou většinu všech účastníků Brna v pohybu a jejich programu jsme představili zde, k již zmíněným se pak přidali ještě Dračí lodě Brno, MK Technic Basketball, Jump Park a Spinning & Fitness.

Doprovodný program na všechny sportovní způsoby

Na první pohled každého jistě zaujala lezecká stěna společnosti Torrsen Sports, „plivátko“ pingpongových míčků u stánku Sokola Brno, odpalování míčku na stanovištích zástupců baseballu nebo turnaj ve freestyle fotbalu, jehož účastníci předváděli s míčem až nadpozemské kousky.

Program celé akce obohatily i vystoupení jednotlivých účastníků. Došlo tak na cvičení Jogínků ze studia ViaRa, vystoupení z odvětví cheerleadingu, aerobiku, stepu či mažoretkového sportu a také na atletické disciplíny pod vedením AC Brno – konkrétně na padesátimetrový sprint, skok do dálky nebo hod kriketovým míčkem.

Přes 600 návštěvníků z řad dětí a dospělých si tak mohlo vyzkoušet nepřeberné množství sportů na celkem 30 stanovištích. Minimálně části z nich tak festival napověděl, jakým pohybovým aktivitám by se mohli věnovat.

Děkujeme!

Co říci závěrem? Určitě jedno sborové: Děkujeme! Děkujeme partnerům (VÝVOJ, BS Auto Brno, ViaRa, Nuovo Caffe, Náš podnik, Sport Ples Brno, Ignis Brunensis) za podporu akce, děkujeme Sokolu Brno I za pomoc s organizací, děkujeme Jihomoravskému kraji a MČ Brno-střed, kteří nad akcí převzali záštitu a také mediálním partnerům (Snip&Co., Torrsen Sports, FutsalBrnoLive, Český Anděl, Rádio Petrov a Kult.), že pomohli povědomí o Brnu v pohybu šířit dál a dál. V neposlední řadě patří také velký dík všem klubům a účastníkům, kteří program akce obohatili.

Především ale děkujeme Vám, návštěvníkům Brna v pohybu, že jste dorazili, vytvořili skvělou atmosféru a ukázali, že sobotní odpoledne se nemusí trávit u televize či počítače, ale V POHYBU!


Jinde na SrdceMoravy