"

Jakou pohybovou aktivitu či sport vybrat pro sebe nebo pro své děti?

07. 05. 2018 , aktualizace: 24. 01. 2020 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Jakou pohybovou aktivitu či sport vybrat pro sebe nebo pro své děti? Tento sportovní oříšek pomůže rodičům rozlousknout festival zdravého pohybu a brněnského sportu Brno v pohybu 2018!

Již pátým rokem ho připravuje pro děti i dospělé časopis CentrumBrna.cz a Sokol Brno I. Setkají se zde klasické aktivity s méně tradičními. Je libo šerm nebo bojová umění exotických názvů? Vyzkoušet si vše na vlastní kůži budou moci malí i velcí Brňané v sobotu 19. května na stadionu Sokol Brno I na ulici Kounicova.

Brno v pohybu je pro děti!

V době tabletů a smart telefonů je stále důležitější, aby se lidé hýbali. Děti a omladina víc a víc času tráví na chytrých zařízeních, zato stále méně času tráví pohybem a v přírodě. Brno v pohybu jde lidem - a zvláště mladé generaci - naproti. Ukazuje, jak fajn pocit to je rozhýbat tělo.

 

 

 

 

 

 

O téma festivalu je už roky velký zájem. Sokol Brno I společně s brněnskými sportovními kluby připravují i letos bohatý program. Cílem je nechat děti “zakusit pohyb”. Aby si ho užívaly, byly blízko opravdovým sportovcům, trenérům a odborníkům na zdravý pohyb.

„Osobní kontakt s trenéry a profesionály z mnoha sportovních oblastí může být tím pomyslným závažím při rozhodování o sportovní budoucnosti našich dětí.“ 

Brno v pohybu je pro rodiče a dospělé...

V dnešní době je téma zdravého pohybu velmi důležité i pro dospělé. Civilizační choroby pohybového aparátu, chronické bolesti zad a syndrom SMSkového krku… jsou denními tématy specialistů z oboru medicíny i fitness. Festival bude k pohybu motivovat tedy také rodiče, kteří mnohdy v návalu povinností na zdravý pohyb zapomínají.

 

 

 

 

 

 

„Festival Brno v pohybu přináší poselství zdravého životního stylu dětem i dospělým – možností máme v Brně dostatek. Chce to jen chtít a najít si čas – nejen pro naše děti, ale také pro sebe, protože my jsme dětem tím největším vzorem.“ 

Široká sportovní mapa Brna se na jedno odpoledne přesune na jedno místo – do areálu brněnského Sokola. Sportovní akce odstartuje ve 13 hodin. Pro návštěvníky budou připravena zajímavá soutěžní stanoviště, kde si mohou jednotlivé aktivity vyzkoušet na vlastní kůži a svaly.

 

 

 

 

 

 

Všichni dětští účastníci dostanou hrací kartu, na niž budou sbírat razítka na jednotlivých stanovištích. Na konci ji pak můžou vyměnit za odměnu od zástupců sportovních klubů a partnerů akce.

Pojďte se s námi hýbat ;-)


Jinde na SrdceMoravy