"

Brno v pohybu 2020 - festival zdraví, pohybu a sportu pro celou rodinu

06. 03. 2020 , aktualizace: 10. 03. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Žijte Srdcem!

To je motto již 6. ročníku festivalu zdraví, pohybu a sportu, který pro děti i pro rodiče letos připravuje tým časopisu SrdceMoravy.cz společně s reprezentanty zdravého životního stylu a brněnského sportu.

Festival Brno v pohybu se bude konat v sobotu 16. 5. 2020, tentokrát v krásném sportovním areálu Hroch, v Jundrově u řeky Svratky.

Brno v pohybu


Základní myšlenkou je zdravý životní styl

„Festival Brno v pohybu – coby protiváha k dnešnímu uspěchanému tempu – inspiruje a motivuje děti i dospělé k pravidelnému pohybu a vědomému odpočinku. Pomáhá také rodičům nasměrovat jejich ratolesti ke sportu a vybrat vhodnou aktivitu“, řekl k poslání  festivalu ředitel Roman Vágner.

Zdraví je alfou a omegou spokojeného života. A pohyb je jeho nedílnou součástí. Proto již šestým rokem festivalem Brno v pohybu zdravý životní styl podporujeme.

Za vším hledej… děti!

Naše vlastní. I ty vaše.

Brno v pohybu 2020


Sedavý styl života se netýká pouze dospělých

Chtěli jsme pro děti něco jiného než mobil, počítač, tablet, sociální sítě a televizi. Právě to nás inspirovalo, motivovalo a vedlo pustit se do příprav festivalu Brno v pohybu, který se postupem času etabloval na tradiční oslavu zdravého životního stylu v moravské metropoli.

Pravidelný pohyb a vědomý odpočinek by měly být samozřejmé i pro nás. Co je v mládí pro tělo hračka, to se s přibývajícími lety pomalu a jistě stává překážkou.

Pro děti i pro dospělé

Festival pořádáme pro děti i dospělé, především pro rodiny s dětmi. Děti si mohou vyzkoušet různé sportovní disciplíny na vlastní kůži – a zjistit tak, co je baví a na co jsou šikovné.

Rodiče se mohou poradit přímo s trenéry a dozvědět se, co je k danému sportu důležité a jak děti co nejlépe motivovat.

Brno v pohybu

A samozřejmě, na dospělé také nezapomínáme – tradičně zařazujeme program ze světa fitness a wellness. Návštěvníci se na festivalu setkají se zástupci rekreačního i vrcholového sportu, na své si přijdou příznivci bojových umění, kondičních a rekondičních cvičení i turistiky a pobytu v přírodě.

Brno v pohybu 2020

Letošní novinkou bude také centrální festivalové pódium. Zde také přivítáme ambasadory festivalu a jeho další významné hosty… a na závěr festivalu také jedno hudební překvapení! 😉

„Program je zkrátka rozmanitý. To byl od začátku náš cíl. Každý se může dozvědět – nebo si vyzkoušet – co obnáší který sport. Ničí zájmy nejsou opomenuty. Takže každý, kdo to myslí se zdravím a pohybem jen trošku vážně, se tu najde“, komentuje program festivalu dvojnásobný mistr ČR v Parkouru a koordinátor festivalu David Kašpárek.

David Kašpárer


Ceny fair play

“Od roku 2016 předáváme na festivalu cenu fair play Český Anděl tomu sportovci či klubu, jehož čin (činy) v uplynulém roce vynikal nad jinými lidskostí, čestností a respektem. Čin, který je inspirací a vzorem pro ostatní, zvláště pro ty nejmenší“, dodává za organizátory Roman Vágner.

Již podruhé Cenu fair play Českého Anděla získali v roce 2018 borci z Brno Alligators, kteří zorganizovali hromadnou akci darování krve pro hráče, realizační tým a fanoušky klubu Brno Alligators „Daruj krev s Brno Alligators". 

Brno v pohybu Český Anděl

Vstupné

Festival byl, je a bude pro veřejnost ZDARMA.

Pojďte do toho s námi!

16. 5. 2020 od 14h ve sportovním areálu Hroch,
v Jundrově u řeky Svratky.


Jinde na SrdceMoravy