"

Brno v pohybu 2018 aneb Když se řekne: Golf

17. 05. 2018 , aktualizace: 24. 01. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Představujeme účastníky festivalu Brno v pohybu 2018
 

Kaskáda Golf Academy


Kaskáda golf academy je největší golfová akademie pro děti a dospělé v ČR a působí na jednom z nejlepších golfových hřišť v České republice - v Golf Resortu KASKÁDA. Dětem se věnuje 7 profesionálních golfových trenérů a 1 kondiční trenér. V juniorské akademii KASKÁDA GOLF ACADEMY trénuje už více než 140 dětí. Trenéři se věnují dětem od útlého věku až po vrcholový golf na mezinárodní úrovni.

Když se řekne: Golf

Pro někoho prostor pro obchodní jednání, pro jiného zase příjemně strávený čas s přáteli a nebo osamocený relax po práci a "čistá hlava". V případě talentu, tvrdé práce a zdravého sebevědomí to může být klidně i vidina účasti na olympijských hrách. Možností, jak se postavit ke goflu, je nepřeberná spousta.

Proč by děti (dospěláci) měli zvolit právě golf ? Jaké jsou jeho největší výhody?

Ne náhodou získal golf přezdívku zelený sport. Hraje se v přírodě, v zeleni  a na čerstvém vzduchu. Pokud tedy chceme děti dostat od počítačů a mobilů právě do přírody, je golf ideální volbou. Navíc při jedné rundě golfu (trvající 3 - 4 hodiny) hráč ujde až 8 kilometrů a spálí více kalorií než při 2 hodinách joggingu.

Od kolika let je ideální u vás s tréninkem začít?

Spodní hranice jsou cca 4 roky, horní hranice je prakticky neomezená :-)

Na co se děti (případně dospěláci) mohou na festivalu těšit? Co pro ně letos připravujete?

Návštěvníci si mohou vyzkoušet golf (resp. SNAG - dětskou, zábavnou formu golfu) pod dohledem zkušených profesionálních trenérů z Kaskáda Golf Academy a navíc budeme samozřejmě soutěžit o hodnotné ceny!

Proč by měli rodiče motivovat děti ke zdravému pohybu? A je to vůbec v dnešní době potřeba? 

Rozhodně ano, zdravý pohyb k lidskému tělu neodmyslitelně patří už od pradávna. A my bychom na to v moderním uspěchaném světě rozhodně neměli zapomínat. Sport je navíc ideálním nástrojem pro uvolnění mysli, což je v dnešních dnech k nezaplacení.

Za Kaskáda Golf Academy připravil Tomáš Kroupa.

 


Jinde na SrdceMoravy