"

Brno v pohybu 2018 aneb Když se řekne: Atletika

15. 05. 2018 , aktualizace: 24. 01. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Představujeme účastníky festivalu Brno v pohybu 2018


AC Track & Field Brno

AC Track & Field Brno je brněnský atletický klub založený roku 2005. Zakládajícími členy klubu se stalo několik trenérů a atletů Zbrojovky Brno. Členskou základnu nyní tvoří 200 atletů všech věkových kategorií. Muži a ženy se účastní II. národní ligy v soutěži družstev. Přípravka se účastní Krajské ligy atletických přípravek. Klub zajišťuje tréninkové podmínky pro sportovní přípravu dětí, mládeže a dospělých. Klub je pořadatelem Běhu Lužánkami, Jarních závodů na dráze a atletického trojboje na dráze. Klubové barvy jsou červená a černá.

Když se řekne Atletika:

Napadne sousloví „Atletika - Královna všech sportů“. Atletika je olympijský sport číslo jedna. Vybaví se jména jako Emil Zátopek, Jan Železný, Barbora Špotáková. A mohli bychom jmenovat další. V atletice je na co navazovat a určitě má stále co dát začínajícím sportovcům. 

Proč by děti (dospěláci) měli zvolit právě  atletiku?  

Atletika podporuje všestranný pohybový rozvoj dítěte a běh je nejpřirozenější pohyb vůbec.

Jaké jsou jeho největší výhody?

Atletika nabízí širokou škálu možností. Vrhy a hody, běhy, skoky do dálky i výšky, sportovní chůze či víceboje, které všechny dovednosti unikátně kombinují. Každý si tak může najít oblast, která mu sedí a v níž se bude moci realizovat. A atletika je relativně levná záležitost.

Od kolika let je ideální u vás s tréninkem začít?

Ideálně od 6-7 let, ale nikdy není pozdě. V raném věku se podporuje hlavně všestranná pohybová aktivita formou her. V období 12-15 let začíná specializace na jednotlivé disciplíny. A pokud se někdo rozhodne začít sportovat ve vyšším věku - atletika je ideální.

Na co se děti mohou na festivalu těšit? Co pro ně letos připravujete?

V rámci festivalu připravíme Atletický trojboj na dráze: běh na 50 metrů, skok daleký a hod raketkou.

Proč by měli rodiče motivovat děti ke zdravému pohybu? A je to vůbec v dnešní době potřeba? 

Sportování předchází různým civilizačním neduhům. A také se při sportu vyplavují endorfiny,tzv. hormony štěstí. A proto je třeba, zvláště v této době, se hýbat.


Představení za AC Track & Field Brno připravili: Zbyněk Benda, Karel Walter

Na Brno v pohybu pokračujte ZDE

 


Jinde na SrdceMoravy